Komunikaty PR

Sony o technologiach chmurowych!

2024-03-28  |  10:30
Biuro prasowe

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i bardziej efektywnej pracy. Poruszają ważne tematy związane z bezpieczeństwem, łącznością i kosztami. Wskazują, jak te rozwiązania zmieniają podejście do produkcji, postprodukcji i dystrybucji. Omawiają możliwości wykorzystania technologii chmurowych przy transmisjach sportowych i e-sportowych, mówią o produkcji wiadomości, a także o korzyściach, które chmura może wnieść do tworzenia filmów dokumentalnych.

Filmy dokumentalne to bardzo szczególny rodzaj przekazu filmowego, który wiąże się z koniecznością nagrania ogromnej ilości materiału. Technologia chmurowa ma tutaj duży potencjał, ale nie jest wolna od problemów związanych z ograniczoną przepustowością łącza w zdalnych lokalizacjach. W podcaście swoimi spostrzeżeniami podzielili się Alister Chapman i Rob Drewett, eksperci w dziedzinie filmów dokumentalnych, oraz przedstawicielka Sony, Hitomi Hamaba.

Eksperci rozmawiali o innowacjach, które pomagają przezwyciężyć trudności przy ograniczonej przepustowości pasma. Takim rozwiązaniem, nieczęsto stosowanym w produkcji dokumentalnej, jest generowanie plików z oryginalnym materiałem filmowym, ale w niższej rozdzielczości (pliki proxy), co pozwala na szybsze przesyłanie ich do wstępnego montażu w chmurze.

Nie ulega wątpliwości, że potencjał technologii chmurowych jest bardzo duży. Nie chodzi tu tylko o szybkość, ale również bezpieczeństwo oraz łatwość tworzenia kopii zapasowych niepowtarzalnych ujęć. Cykl podcastów Sony pt. „Cloudsourcing Storytelling” daje szansę poznać różne punkty widzenia i posłuchać o doświadczeniach twórców.

Podcasty dostępne są w języku angielskim.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G Biuro prasowe
2024-03-27 | 01:00

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To
Telekomunikacja Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem
2024-03-14 | 09:00

Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach
Telekomunikacja Globema kupuje rozwiązanie NetVersant Designer poszerzając portfolio OSS
2024-03-11 | 11:00

Globema kupuje rozwiązanie NetVersant Designer poszerzając portfolio OSS

Globema, wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych, produktów i usług IT dla branży telekomunikacyjnej, energetycznej i utilities, ogłosiła nabycie NetVersant

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zespoły zajmujące się wdrażaniem celów zrównoważonego rozwoju to wciąż rzadkość w polskich firmach. Ich pracę może wspomóc cyfryzacja

Polskie firmy przemysłowe, architektoniczne i budowlane przykładają coraz większą wagę do aspektów związanych z ESG. 39 proc. deklaruje, że podchodzi do tego tematu poważnie, choć często nie ma wyznaczonych osób czy działów, które zajmowałyby się celami zrównoważonego rozwoju – pokazuje II edycja raportu Autodesk „Droga do zrównoważonego rozwoju”. Głównymi barierami w ich realizacji są właśnie brak specjalistycznej wiedzy na ten temat oraz ograniczone środki finansowe. W osiąganiu zrównoważonych celów firmy mogą się jednak wspierać cyfryzacją. Inwestycje w tym zakresie wdraża i planuje coraz więcej przedsiębiorstw. Część z nich nakierowana jest na narzędzia ułatwiające sprawozdawczość ESG, a w tym obszarze badane sektory czekają duże wyzwania.

Firma

Zaawansowane skanery produkowane pod Warszawą pomagają w ochronie granic i walce z przemytem. Są wykorzystywane przez służby we wszystkich krajach UE

W podwarszawskiej Kobyłce mieści się jedyna w Europie fabryka zaawansowanych technologicznie skanerów, które pomagają w ochronie granic, walce z przemytem i terroryzmem. Produkowane tutaj urządzenia wykorzystują służby celne w niemal wszystkich krajach UE, na wielu europejskich lotniskach i przejściach granicznych. – Rozszerzamy produkcję i inwestujemy nie tylko w nowe obszary produkcyjne, ale też w badania i rozwój, w tym celu współpracujemy m.in. z Politechniką Warszawską – mówi Paweł Woszczyk z Nuctech Warsaw Company Limited. Jak podkreśla, spółka w ciągu blisko 20 lat zainwestowała w Polsce ponad 150 mln zł.

Handel

W Polsce rusza pilotaż płacenia za zakupy za pomocą spojrzenia. To kolejny etap ewolucji w płatnościach

Czterech na pięciu Polaków korzysta lub korzystało z zabezpieczeń biometrycznych, a wśród osób w wieku 18–25 lat kontakt z biometrią miał już praktycznie każdy – wynika z badania Minds & Roses dla Mastercard. Dlatego to właśnie Polska będzie pierwszym europejskim rynkiem, na którym konsumenci będą mogli przetestować innowacyjną w globalnej skali technologię płatności biometrycznych opartych na fuzji skanowania tęczówki oka i twarzy. Pilotażowa usługa Mastercard i PayEye będzie od 12 czerwca dostępna w salonach Empiku. Eksperci mówią o kolejnym po płatnościach zbliżeniowych przełomie na rynku płatności bezgotówkowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.