Komunikaty PR

Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting

2024-04-24  |  01:00
Biuro prasowe

Obecność w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki to znaczące wyróżnienie w skali kraju. W tegorocznym dokumencie pojawiły się aż cztery cele zrealizowane przez Lena Lighting w roku 2023, które plasują markę bardzo wysoko w hierarchii firm działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jedną z docenionych praktyk jest poszerzenie funkcjonalności inteligentnego systemu sterowania oświetleniem Clue.

Clue to zaawansowana technologia, pozwalająca na dostosowywanie oświetlenia lamp do indywidualnych potrzeb użytkownika. Stworzony w duchu idei Human Centric Lighting, system umożliwia regulowanie natężenia światła oraz kontrolowanie poboru energii elektrycznej w czasie rzeczywistym. Generowane w ten sposób oszczędności mogą oscylować nawet wokół 50%. W 2023 roku wielkopolski producent wprowadził do aplikacji Clue kilka usprawnień i opcji dodatkowych, które zapewniają jeszcze większe możliwości personalizacji oświetlenia.

Jedna z opcji, które pojawiły się w aplikacji Clue, pozwala na sprawdzanie częstotliwości aktywacji czujnika ruchu, który włącza oświetlenie tylko, gdy w jego zasięgu pojawi się użytkownik. Dzięki niej możliwa jest analiza pracy systemu w zależności od natężenia ruchu i odpowiednie dostosowanie pracy lamp w taki sposób, aby zapewniły najwyższy poziom bezpieczeństwa przemieszczania się.

Kolejna nowa opcja, czyli diagnostyka połączenia, pozwala z kolei na synchronizację urządzeń zainstalowanych w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu użytkownik otrzymuje raport na temat działania wszystkich lamp w kontrolowanym obszarze lub budynku. Zbiorcze statystyki ułatwiają obserwację pracy wielu urządzeń naraz, co jest szczególnie znaczące w przypadku przestrzeni instytucjonalnych lub zewnętrznych.

Do aplikacji Clue wprowadzono również bezprzewodowe sensory światła EnOcean, które nie wymagają zasilania -  ich ładowanie odbywa się poprzez zamontowane ogniwo słoneczne.

- System Clue to nasza autorska technologia, która pozwala na zarządzenie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym według własnych preferencji i potrzeb chwili. Dzięki temu użytkownicy mogą sami decydować o natężeniu światła lamp, mają wgląd w statystyki poboru energii elektrycznej, a od 2023 roku mogą też śledzić częstotliwość uruchamiania czujników ruchu, które uruchamiają światło wyłącznie po wykryciu aktywności czy otrzymywać zbiorcze raporty z działania lamp w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to niezwykłe ułatwienie w procesie adaptacji urządzeń w nowym środowisku oraz na etapie ich użytkowania.– wyjaśnia Tadeusz Talkowski, IoT Manager w Lena Lighting

W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wyróżniono także modernizację jednego z biurowców Lena Lighting, przekazanie ponad 200 wysoce energooszczędnych lamp  Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej oraz certyfikację Centrum Badawczego marki w zakresie CTF Stage 1 (od początku 2024 roku – Stage 2).

Najnowszy Raport jest już dostępny na stronie: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack Biuro prasowe
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie
IT i technologie Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center
2024-05-08 | 09:50

Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center

Boty oparte o sztuczną inteligencję to już codzienność w contact center, a nasz stosunek do nich szybko się zmienia. Wraz z coraz większą biegłością botów w swobodnej komunikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.

Infrastruktura

Za dwa lata w gdańskim porcie ma powstać baza instalacyjna morskich farm wiatrowych. Będzie ponad pięć razy większa od krakowskiego Rynku Głównego

21-hektarowy Terminal 5, który powstanie na wodach zewnętrznej części gdańskiego portu Baltic Hub, ma być bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. To duży projekt, którego realizacja może się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Tego typu infrastruktura jest konieczna dla przyspieszenia inwestycji offshore w polskiej części Bałtyku. Pierwsze morskie farmy wiatrowe zaczną produkować zieloną energię w 2026 roku.

Prawo

Społeczne agencje najmu w Polsce dopiero raczkują. Część gmin widzi w nich szansę na walkę z wyludnieniem

W Polsce zawiązało się już i rozpoczyna działalność kilkanaście społecznych agencji najmu, kolejnych kilkanaście jest w trakcie powstawania. To niewiele jak na niemal 2,5 tys. gmin w kraju, jednak eksperci widzą w tym rozwiązaniu duży potencjał. Jak podkreślają, może to być szansa zwłaszcza dla miast średniej wielkości, by walczyć ze zjawiskiem wyludniania. Społeczne agencje najmu we współpracy z gminami pośredniczą w wynajmie mieszkań – gminnych bądź należących do prywatnych właścicieli­ – osobom, których zarobki nie pozwalają na rynkowy najem, ale nie kwalifikują ich też do otrzymania mieszkania socjalnego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.