Komunikaty PR

Palo Alto Networks z pierwszym wydarzeniem Ignite On Tour w Polsce

2024-04-18  |  11:10
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Zorganizowane przez lidera cyberbezpieczeństwa wydarzenie jest pierwszym w Polsce z serii Ignite On Tour. 16 kwietnia w warszawskim Crowne Plaza spotkali się decydenci i eksperci branżowi w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego w celu wymiany wiedzy i dyskusji o najnowszych trendach. Gościem honorowym był również Wicepremier i Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. 

W minionym roku 25 procent przedsiębiorstw przemysłowych czasowo wstrzymało swoją działalność z powodu cyberataku, co wynika z raportu ABI Research i Palo Alto Networks nt. bezpieczeństwa technologii operacyjnych – OT. Oprócz bezpośrednich konsekwencji w postaci utraty danych i przychodów, cyber-ataki zakłócają ciągłość operacji biznesowych. Patrząc w przyszłość, ankietowani specjaliści z branży przemysłowej wskazują, że zabezpieczenie urządzeń przemysłowych, w kontekście wielu nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, 5G i zdalnego dostępu, będzie największym wyzwaniem dla ich organizacji. Świadomość znaczenia, jakie dla funkcjonowania przedsiębiorstw i usług publicznych, ma cyberbezpieczeństwo systematycznie wzrasta. A właśnie o nim i poszczególnych wektorach zabezpieczeń dyskutowali goście Ignite On Tour Warsaw, pierwszego w Polsce wydarzenia z serii spotkań organizowanych przez Palo Alto Networks.

Ignite On Tour w pigułce

Ignite on Tour to globalne tournée biznesowe, które odbywa się w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. W Europie, poza Warszawą, na ten rok zaplanowane zostały prelekcje w Mediolanie, Madrycie, Paryżu, Monachium i Lizbonie. Polska tym samym znalazła się w ścisłym gronie państw, w których eksperci i decydenci mają szansę na wymianę wiedzy z zakresu cyber security. Jednym z kluczowych przemówień w trakcie warszawskiej edycji był panel Helmuta Reisingera, CEO EMEA & LATAM, o autonomicznym cyberbezpieczeństwie. W erze dzisiejszych technologii, wpływ sztucznej inteligencji zmienia krajobraz zagrożeń i cele biznesowe, jednocześnie napędzając innowacje i umożliwiając cyberprzestępcom przeprowadzanie wyrafinowanych ataków. W dyskusji o podejściu chmurowym zabrali głos także przedstawiciele Google, partnera Palo Alto Networks. Zwieńczeniem konferencji było natomiast wystąpienie Ministra Cyfryzacji, Krzysztofa Gawkowskiego.

Pierwsze wydarzenie Ignite On Tour w Polsce odzwierciedla znaczenie, jakie przywiązujemy do rozwoju naszej działalności w kraju na wielu poziomach. Współpracujemy zarówno z sektorem publicznym, w tym organami bezpieczeństwa, jak i firmami. Cyberbezpieczeństwo jest również jednym z filarów działalności biznesowej. Dlatego dostarczamy nasze zaawansowane rozwiązania, które odpowiadają na dzisiejszą skalę i różnorodność zagrożeń. Cieszę się, że podczas polskiej edycji mogliśmy poruszyć tak ważne tematy, jak nasze platformy oparte na sztucznej inteligencji dla cyberbezpieczeństwa w sieci, chmurze i działaniach operacyjnych. Jestem przekonany, że udany debiut polskiej edycji Ignite zainicjuje kolejne edycje i będzie ważnym wkładem w debatę na temat cybersecurity– mówi o wydarzeniu Wojciech Gołębiowski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Palo Alto Networks w Europie Wschodniej.

Potrzeba uwagi na cybersecurity

Tylko w ciągu ostatniego roku 70% organizacji przemysłowych na całym świecie (wg badania THE STATE OF OT SECURITY) padło ofiarą cyberataków. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że 26% z nich doświadcza ataków co tydzień lub częściej. Zdaniem ekspertów skala zagrożeń będzie systematycznie wzrastać. Jednak bezpieczeństwo cyfrowe to nie tylko domena przedsiębiorstw. Rozwój usług cyfrowych, z których korzystamy na co dzień sprawia, że dotyka ono każdego z nas. Dlatego budowanie świadomości na temat odpowiedzialnego funkcjonowania w cyfrowym ekosystemie ma fundamentalne znaczenie. Rolą wydarzeń takich jak Ignite on Tour jest stałe podnoszenie wiedzy na ten temat.

 

Palo Alto Networks

Firma Palo Alto Networks to światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Pracujemy nad innowacjami, które wyprzedzają zagrożenia w cyberprzestrzeni, aby zapewnić organizacjom komfort korzystania z technologii. Z naszych rozwiązań nowej generacji w obszarze cyberbezpieczeństwa korzystają tysiące klientów na całym świecie reprezentujących wszystkie sektory gospodarki. Nasze najwyższej klasy platformy i usługi cyberbezpieczeństwa bazują na wiodących w branży systemach gromadzenia danych o zagrożeniach i najnowocześniejszych rozwiązaniach w automatyzacji. Zależy nam na tym, by z każdym dniem zwiększać poziom bezpieczeństwa w sieci - poprzez produkty tworzące architekturę Zero Trust w przedsiębiorstwie, pozwalające reagować na incydenty bezpieczeństwa czy zwiększające efektywność istniejących systemów bezpieczeństwa w ramach światowej klasy ekosystemu partnerskiego. To sprawia, że w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jesteśmy partnerem pierwszego wyboru.

Kontakt dla mediów

Angelika Kempf (Palo Alto Networks) | akempf@paloaltonetworks.com
Marcin Ołdakowski (Monday Comms | marcin.oldakowski@mondaygroup.pl 
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.