Komunikaty PR

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

2024-04-29  |  11:00

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More Place, Tomasz Pietrzyński. Deweloper buduje Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu i od kilku tygodni specjaliści z biura sprzedaży mają znacznie więcej pracy. Warto też wspomnieć, że ceny domów stabilizują się. 

Klienci poszukujący własnego miejsca do życia zwykle zaczynają od rozstrzygnięcia kwestii kluczowej, tj. „dom czy mieszkanie”. Każde rozwiązanie ma swoje pozytywne strony, ale też pewne niedostatki, czy wręcz wady. Najbardziej znacząca różnica ogniskuje się wokół pojęcia „przestrzeń”, ponieważ wybierając dom, zwykle myślimy o większym osiedlu, z bardziej przestrzennymi częściami wspólnymi. Dom to najczęściej miejsce docelowe, mieszkanie to większe możliwości inwestycji, chociażby ze względu na wynajem takiego lokum. Między innymi dlatego ceny mieszkań w centrum z miesiąca na miesiąc rosną, z kolei domów – powoli stabilizują się. Dowodzą temu chociażby raporty portalu nieruchomości-online.pl. – To bardzo pozytywna wiadomość dla osób, które w najbliższym czasie planują zakup domu. Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach przybywa nam znacząco rezerwacji, co zbiegło się z początkiem wiosny. Podczas ciepłych dni zdecydowanie bardziej dostrzegamy potrzebę posiadania przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wówczas coraz częściej klienci marzą o domu, zamiast mieszkania. Generalnie wiosenne ożywienie na rynku nieruchomości też jest dostrzegalne i pozytywna zmiana nastrojów. Co ciekawe, coraz więcej zapytań otrzymujemy poprzez media społecznościowe, co oznacza, że młode pokolenie śmiało weszło na rynek nieruchomości – opisuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. 

Lokale bliźniacze w ramach oferty Osiedla Przy Jeziorach spełniają kryteria klientów, szczególnie w kontekście przestrzeni. Inwestycja jest zaprojektowana i zrealizowana kompleksowo, wraz z alejką wewnętrzną z kostki brukowej, chodnikami oraz miejscami postojowymi. Zabudowa bliźniacza zapewnia przestrzeń między budynkami, a duże działki to gwarancja przestronnego zielonego ogrodu. Jeden z domów bliźniaczych jest położony na działce o powierzchni ponad 1200 mkw., a takich propozycji na rynku pierwotnym w zasadzie nie ma. – Klienci zdecydowanie stawiają na ten aspekt i dlatego decydują się na nasze domy – potwierdza Tomasz Pietrzyński. Kolejna kwestia, ważna dla nabywców to przestrzeń mieszkalna. Na parterze każdego lokalu bliźniaczego znajduje się strefa dzienna, czyli salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Na piętrze dostępne są po dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Jest to klasyczny podział na strefę dzienną i wypoczynkową na piętrze, co w połączeniu z dużym ogrodem daje nabywcom duże poczucie komfortu. Całość uzupełniają ciekawe opcje dodatkowe, jak wiata garażowa, instalacja inteligentnego domu, czy trawa z rolki. – W ramach sprzedaży lokali bliźniaczych przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu zapraszamy także na spotkania pokazowe, które są możliwe po uprzednim umówieniu się. Warto zobaczyć osiedle na własne oczy, jak i okolicę. Całość tworzy niepowtarzalny klimat, zwłaszcza teraz, kiedy wszędzie jest zielono. Kto do nas przyjeżdża, zwykle decyduje się na dom na Osiedlu Przy Jeziorach, zamiast mieszkania – podsumowuje przedstawiciel firmy More Place. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości II etap inwestycji Bemosphere na finiszu Biuro prasowe
2024-05-15 | 12:00

II etap inwestycji Bemosphere na finiszu

Develia otrzymała pozwolenie na użytkowanie budynku Central, których wchodzi w skład II etapu inwestycji Bemosphere. Osiedle realizowane jest na Chrzanowie w warszawskiej dzielnicy
Nieruchomości Mieszkanie #naStart z kredytem 0% i gość specjalny na Mieszkaniowym Dniu Otwarty
2024-05-15 | 12:00

Mieszkanie #naStart z kredytem 0% i gość specjalny na Mieszkaniowym Dniu Otwarty

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rozwoju i Technologii, osoby planujące zakup mieszkania będą mogły niedługo skorzystać z programu „Mieszkanie na start”. Odpowiadając na
Nieruchomości ATLAS wspiera Fachowców – nowe szkolenia z M-systemu!
2024-05-15 | 11:30

ATLAS wspiera Fachowców – nowe szkolenia z M-systemu!

Pełną parą rusza nowy projekt „Ambasadorowie M-Systemu”. To cykl szkoleń, które są już organizowane w czterech województwach, a niebawem swym zasięgiem obejmą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.