Komunikaty PR

Startuje trzecia edycja Kręci Nas Recykling – proekologicznej kampanii Oponeo.pl

2024-03-22  |  01:00
Biuro prasowe

Kampania Kręci Nas Recykling rozpoczyna się 21 marca, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a kończy 22 kwietnia – w Dzień Ziemi. W tym symbolicznym okresie Oponeo.pl, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim oraz lokalnymi społecznościami, organizuje ponad 50 akcji sprzątania terenów zielonych w różnych zakątkach Polski. Pod hasłem #ZmieniamyOtoczenieNaLepsze parki, lasy, rzeki i jeziora zostaną oczyszczone z zalegających w nich odpadów, w tym z porzuconych opon. Jednocześnie prowadzona będzie kampania edukacyjno-informacyjna na temat prawidłowej utylizacji i recyklingu opon. 

Kierowcy mogą dołączyć do przedsięwzięcia przy okazji wiosennej wymiany opon. Klienci Oponeo.pl, którzy w czasie trwania kampanii Kręci Nas Recykling skorzystają z opcji dostawy z montażem w serwisie partnerskim oznaczonym symbolem akcji, mają możliwość bezpłatnego zostawienia zużytego ogumienia w warsztacie.

Wspólnie zmieniamy otoczenie na lepsze

Firma za każde 4 opony zebrane w ten sposób między 21.03 a 22.04 posadzi 1 drzewo. Tegorocznym celem jest rekordowe 4000 sadzonek. W ubiegłych latach uzupełniono drzewostan m.in. w powiecie tucholskim, gdzie w 2017 r. huragan zniszczył duże obszary leśne.

- Łącznie podczas dwóch poprzednich edycji Kręci Nas Recykling zebraliśmy 78 ton odpadów i niemal 26,5 tys. sztuk zużytych opon. W efekcie posadziliśmy w sumie 6604 drzewa. W tym roku chcemy osiągnąć jeszcze więcej, a dzięki rosnącemu zaangażowaniu lokalnych społeczności jest to realne – mówi Iza Maciejko-Osmańska, koordynatorka kampanii.

Partnerem strategicznym kampanii jest Grupa Recykl S.A. Przetworzy ona część zebranych opon na wysokiej jakości granulat gumowy. Następnie zostanie on przekazany do firmy Rekoplast. Tam powstaną z niego maty sportowe, nadające się do ponownego recyklingu.

Angażująca grywalizacja

W 2023 roku w kampanii po raz pierwszy pojawił się element grywalizacji. W tym również go nie zabraknie.

- Zaangażowanie lokalnych aktywistów i wolontariuszy jest naprawdę duże, tylko w zeszłym roku w akcjach wzięło udział ponad 1800 osób. Jako Oponeo.pl chcemy dodatkowo docenić najbardziej aktywne grupy. Przekażemy opony do karetek lub pojazdów ochotniczych straży pożarnych w 10 gminach, gdzie odbędą się najskuteczniejsze akcje sprzątania terenów zielonych – mówi Iza Maciejko-Osmańska.

Konkretne podmioty będą mogli wskazać koordynatorzy i uczestnicy zbiórek, podczas których zebranych zostanie najwięcej odpadów.

 

Więcej informacji o kampanii Kręci Nas Recykling znaleźć można na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

Pytania na temat kampanii Kręci Nas Recykling należy kierować doSebastiena Nowickiego na adres mailowy sebastien.nowicki@oponeo.pl lub telefonicznie na numer 511800 011. 

 

OPONEO.PL S.A. zajmuje się sprzedażą online części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg), działając w Polsce i na zagranicznych rynkach. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej OPONEO.PL. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Aktywiści spytają urzędników czy ich miasta są gotowe na zabójcze fale upałów. Biuro prasowe
2024-05-19 | 16:30

Aktywiści spytają urzędników czy ich miasta są gotowe na zabójcze fale upałów.

Przyspieszenie zmiany klimatu zwiększyło szanse na wystąpienie  fal upałów zagrażających życiu Polaków. Aktywiści klimatyczni skierowali do Urzędu Miasta Wrocławia
Ochrona środowiska Znana firma wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano 60 tys. litrów śmieci
2024-05-17 | 12:36

Znana firma wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano 60 tys. litrów śmieci

Zakończyła się kolejna, już druga edycja akcji #Sprzątamy Dla Sądecczyzny. Jak informuje organizator – Fundacja Horyzont 360, takie inicjatywy są wyjątkowo potrzebne: ponad 7100
Ochrona środowiska Najpierw dialog społeczny, teraz Lokalny Raport Wpływu
2024-05-15 | 10:00

Najpierw dialog społeczny, teraz Lokalny Raport Wpływu

Browar Okocim opublikował pierwszy Lokalny Raport Wpływu za 2023 rok. Raport adresuje wnioski ze zrealizowanego dialogu społecznego i w nowatorski sposób  podsumowuje działania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Komunikacja celów środowiskowych w centrum zainteresowania biznesu. Takich informacji coraz częściej szukają konsumenci

Z roku na rok coraz więcej firm kładzie nacisk na kwestie zrównoważonego rozwoju. Trend ten lata temu rozpoczęły przedsiębiorstwa świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, klimat i lokalne społeczności, w których funkcjonują. Obecnie coraz częściej katalizatorem napędzającym tego typu działania są wymagania konsumentów, którzy oczekują od firm takiej odpowiedzialności, a także coraz większa presja regulacyjna ze strony UE. Z każdym rokiem przybywa deklaracji biznesu dotyczących ograniczania emisji, dążenia do neutralności klimatycznej i nowych, prośrodowiskowych inicjatyw. – Teraz cała sztuka w tym, żeby te działania dobrze komunikować – mówi Aleksandra Majda, ekspertka ESG Impact Network i Agencji Go Green.

Bankowość

Przewodniczący KNF: Niepokoi nas ograniczone zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami. To wpływa na niski popyt na kredyty inwestycyjne

W I kwartale 2024 roku banki poprawiły wyniki, mimo że bazą porównawczą jest znakomity dla nich 2023 rok. Mają więc możliwości udzielania kredytów firmom na rozwój. Problemem jest jednak wstrzemięźliwa postawa samych przedsiębiorstw w zaciąganiu pożyczek inwestycyjnych oraz poszukiwaniu innych źródeł finansowania inwestycji. Bolączką polskiego rynku jest zwłaszcza słabość rynku kapitałowego, czyli finansowania poprzez giełdę.

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.