Komunikaty PR

W całej Polsce zmieniali otoczenie na lepsze – podsumowanie trzeciej edycji Kręc

2024-04-25  |  08:00
Biuro prasowe

Razem po czystsze środowisko

W czasie kampanii Kręci Nas Recykling – między 21 marca a 22 kwietnia, na terenie całego kraju zorganizowanych zostało ponad 70 akcji sprzątania terenów zielonych. Objęły one parki, lasy, a nawet rzeki. Sprzątane były zalegające odpady, w tym także porzucone stare opony. W działania zaangażowało się niemal 3000 wolontariuszy, dzięki którym możemy żyć w czystszym i zdrowszym otoczeniu. W projekcie uczestniczyli także kierowcy, którzy przy okazji wiosennej wymiany opon na nowe mogli pozostawić zużyte ogumienie w serwisach biorących udział w akcji.

- Chcemy podziękować lokalnym społecznościom za ich niesamowite zaangażowanie, dlatego Oponeo.pl przekaże nowe opony do karetek lub pojazdów ochotniczych straży pożarnych w 10 gminach. O tym, gdzie one trafią, zadecydowała liczba odpadów zebranych podczas akcji sprzątania. Koordynatorzy i uczestnicy najskuteczniejszych akcji wskażą placówki, które otrzymają wsparcie – mówi Iza Maciejko-Osmańska, koordynatorka kampanii.

Nowe życie zebranych opon

Firma Oponeo.pl zobowiązała się, że za każde 4 opony zebrane w czasie trwania kampanii posadzi 1 drzewo. Obietnica ta zostanie wypełniona jesienią – wówczas 4739 sadzonek stworzy nowy fragment lasu. Będzie to ukoronowanie wspólnego sukcesu wszystkich uczestników Kręci Nas Recykling.

Zebrane opony zyskają nowe życie nie tylko dzięki symbolicznym drzewom. Partner strategiczny kampanii – Grupa Recykl S.A. – przetworzy ich część na granulat gumowy. Następnie ten trafi do firmy REKOPLAST Kompozyt, gdzie zostanie wykorzystany do produkcji mat sportowych, które będzie można w przyszłości ponownie przetworzyć. Warto wiedzieć, że z 10 tysięcy opon oddanych do recyklingu można uzyskać 70 ton granulatu gumowego, co wystarcza do produkcji aż 6 tysięcy m2 mat sportowych.

Zmieniamy otoczenie na lepsze

Kręci Nas Recykling to kampania zainicjowana przez Oponeo.pl oraz ekologa Dominika Dobrowolskiego. Jej celem jest zwiększanie świadomości Polek i Polaków o tym, jak istotna jest prawidłowa utylizacja opon. W tym roku odbyła się jej trzecia edycja.

Na co dzień opony zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, a kiedy ulegną zużyciu, mogą zostać ponownie wykorzystane. Odzyskuje się z nich stal, tekstylia oraz granulat gumowy, z których produkowane są przedmioty codziennego użytku. Natomiast opony porzucane w parkach, lasach i akwenach, czy nawet te składowane na podwórkach, z biegiem lat zaczynają negatywnie oddziaływać na otoczenie.

- Mikroplastiki uwalniające się podczas powolnego rozkładu opon mogą stanowić poważne zagrożenie dla środowiska oraz żyjących w nim organizmów. Dlatego warto przekazywać stare i zużyte ogumienie do prawidłowej utylizacji, choćby do lokalnych PSZOK-ów – mówi Iza Maciejko-Osmańska.

Więcej informacji o kampanii Kręci Nas Recykling, a także baza wiedzy na temat utylizacji i recyklingu opon znajduje się na stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling

 

Pytania na temat kampanii Kręci Nas Recykling należy kierować do Sebastiena Nowickiego na adres mailowy sebastien.nowicki@oponeo.pl lub telefonicznie na numer 511 800 011.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Dzień bez Śmiecenia – codzienne, małe kroki prowadzą do korzystnych zmian Biuro prasowe
2024-05-10 | 08:50

Dzień bez Śmiecenia – codzienne, małe kroki prowadzą do korzystnych zmian

Dzień bez Śmiecenia (World non-waste Day) to święto, którego celem jest upowszechnianie prawidłowych zasad gospodarowania odpadami, promowanie proekologicznych postaw i ochrony
Ochrona środowiska Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA]
2024-04-22 | 15:00

Jak przygotować się do sprzątania okolicy? [CHECKLISTA]

Śmieci to zmora naszych czasów. Wróg, o tyle niebezpieczny, że za rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie po niemal całej planecie, a czas jego rozkładu jest zazwyczaj
Ochrona środowiska Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem Planeta kontra tworzywa sztuczne
2024-04-17 | 01:00

Dzień Ziemi już 22.04, w tym roku pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne"

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto ustanowione w 1970 roku, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadamianie problemów ochrony środowiska. W tym roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.