Komunikaty PR

IS–Wireless wybrany jako dostawca sieci 5G w Niemczech

2023-07-14  |  11:00
Biuro prasowe

Konsorcjum liderów niemieckiego przemysłu pod nazwą CampusDynA w skład, którego wchodzą Gestalt Robotics, T-Systems, OSRAM, Fraunhofer oraz Werner-von-Siemens Center (WvSC) for Industry and Science, wybrało IS-Wireless na dostawcę sieci 5G w modelu Open RAN. Zostanie ona uruchomiona w Berlinie w bieżącym roku.

Firmy tworzące konsorcjum są zainteresowane potencjałem prywatnych sieci 5G w modelu Open RAN w zastosowaniach przemysłowych w tym m.in. na potrzeby autonomicznych robotów mobilnych (AMRs), czy w celu optymalizacji zużycia energii w zakładach produkcyjnych. IS-Wireless będzie wspierać konsorcjum w tych działaniach, dostarczając kompletną sieć radiową 5G RAN (Radio Access Network), obejmującą O-RU (końcówki radiowe), O-DU (Distributed Units) i O-CU (Centralised Units). Firma dostarczy również near-RT RIC (RAN Intelligent Controller) wraz z oprogramowaniem, tzw. xApps, zapewniając niezbędną wydajność sieci w wymagających warunkach pracy autonomicznych robotów mobilnych. Udane wdrożenie prywatnej sieci 5G w Berlinie jest dla CampusDynA priorytetem i pozwoli osiągnąć cel projektu, czyli zrozumienie potencjału sieci w modelu Open RAN dla zastosowań przemysłowych. 

- Cieszymy się, że prywatne sieci 5G oparte o nasze najnowsze technologie budzą coraz większe zainteresowanie - mówi Sławomir Pietrzyk, Prezes i Założyciel IS-Wireless. - Fakt, że zostaliśmy wybrani przez niemieckie konsorcjum spośród grupy silnych konkurentów, jest dla nas potwierdzeniem, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju naszych produktów. Funkcjonalność i jakość rozwiązań mają ogromne znaczenie, szczególnie w zastosowaniach dla Przemysłu 4.0 - dodaje Sławomir Pietrzyk.

- Cieszymy się z nadchodzącej współpracy z IS-Wireless. Stabilne prywatne sieci 5G stanowią fundament dla nowatorskich urządzeń AMRs komunikujących się przez nasze oprogramowanie NavigateSYS. Nadrzędnym celem projektu badawczego jest osiągnięcie optymalnego poziomu alokowania zasobów w sieci, a w efekcie wydajniejsze wykorzystanie przepustowości. Praca ta pozwala nam rozwijać nowe, jeszcze bardziej inteligentne modele działania AMRs. Jesteśmy dumni mogąc uczestniczyć w tym projekcie - komentuje prof. dr inż. Jens Lambrecht, Dyrektor Zarządzający w Gestalt Robotics.

 

- Dzięki środowisku do prowadzenia testów w berlińskim Werner-von-Siemens Centre for Industry and Science możemy w praktyce sprawdzać działanie najnowszych trendów technologicznych już na wczesnym etapie ich rozwoju, takich jak Open RAN działający z naszą platformą robotyczną “Autonomus Logistics”. Następnie, gdy te rozwiązania przedstawiają realną wartość, możemy je demonstrować naszym klientom - mówi Lutz Schneider, Product Owner Autonomous Logistics w T-Systems.

- Sieci 5G w modelu Open RAN od IS-Wireless stanowią ogromną wartość dodaną dla infrastruktury przemysłowej wykorzystywanej w projektach badawczych z udziałem naszych partnerów - mówi Peter Höhmann, project manager w Werner-von-Siemens Centre for Industry and Science.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Sony o technologiach chmurowych! Biuro prasowe
2024-03-28 | 10:30

Sony o technologiach chmurowych!

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i
Telekomunikacja Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G
2024-03-27 | 01:00

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To
Telekomunikacja Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem
2024-03-14 | 09:00

Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Komunikacja celów środowiskowych w centrum zainteresowania biznesu. Takich informacji coraz częściej szukają konsumenci

Z roku na rok coraz więcej firm kładzie nacisk na kwestie zrównoważonego rozwoju. Trend ten lata temu rozpoczęły przedsiębiorstwa świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, klimat i lokalne społeczności, w których funkcjonują. Obecnie coraz częściej katalizatorem napędzającym tego typu działania są wymagania konsumentów, którzy oczekują od firm takiej odpowiedzialności, a także coraz większa presja regulacyjna ze strony UE. Z każdym rokiem przybywa deklaracji biznesu dotyczących ograniczania emisji, dążenia do neutralności klimatycznej i nowych, prośrodowiskowych inicjatyw. – Teraz cała sztuka w tym, żeby te działania dobrze komunikować – mówi Aleksandra Majda, ekspertka ESG Impact Network i Agencji Go Green.

Bankowość

Przewodniczący KNF: Niepokoi nas ograniczone zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami. To wpływa na niski popyt na kredyty inwestycyjne

W I kwartale 2024 roku banki poprawiły wyniki, mimo że bazą porównawczą jest znakomity dla nich 2023 rok. Mają więc możliwości udzielania kredytów firmom na rozwój. Problemem jest jednak wstrzemięźliwa postawa samych przedsiębiorstw w zaciąganiu pożyczek inwestycyjnych oraz poszukiwaniu innych źródeł finansowania inwestycji. Bolączką polskiego rynku jest zwłaszcza słabość rynku kapitałowego, czyli finansowania poprzez giełdę.

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.