Komunikaty PR

Inteligentna strategia zarządzania energią

2013-06-20  |  14:44
Komunikaty PR
Kontakt
Monday PR
Monday PR G. Miller, E. Mittelstaedt Sp. J.

Czeczota 31
02 - 607 Warszawa

22 245 28 68
www.mondaypr.pl

Prognozy mówią o podwojeniu popytu na energię do roku 2050, a niektórzy eksperci przewidują, że Internet jako sieć interakcji między maszynami będzie charakteryzował się 100-krotnie większym zapotrzebowaniem na energię niż obecna sieć interakcji między ludźmi. Każde pokolenie ludzkości boleśnie przekonuje się, że zdolność naszej planety do wytwarzania energii jest skończona – dlatego też musimy nauczyć się korzystać z niej bardziej racjonalnie i efektywnie.

 

„Teraz jest czas na ambitne rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej: w większości istniejących instalacji można przy zastosowaniu dostępnych dzisiaj ofert i technologii zaoszczędzić do 30% energii. Lokalne działania w kierunku efektywności energetycznej dają ważny efekt dźwigni: z powodu strat w sieciach przesyłowych i rozdzielczych 1KWh energii zużywanej w budynku wymaga wyprodukowania 3KWh energii, zatem na każdą jednostkę zaoszczędzoną w budynkach przypadają trzy jednostki oszczędności w produkcji!” – podkreśla Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric Polska, firmie specjalizującej się w zarządzaniu energią elektryczną. „Bardzo ważnym elementem zmian jest edukacja i dostęp do wiedzy. Xperience Efficiency jest serią eventów w różnych częściach świata, podczas których eksperci Schneider Electric na nowo definiują termin „zarządzanie energią” i w praktyce pokazują zastosowanie nowych „zielonych technologii. W spotkaniach Xperience Efficiency można również uczestniczyć wirtualnie, za pośrednictwem strony internetowej www.schneider-electric.com” – dodaje Jacek Łukaszewski.

 

Xperience Efficiency 2013 to cykl ogólnodostępnych eventów m.in. w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Brazylii. Specjaliści Schneider Electric prezentowali technologie do zarządzania energią i podnoszenia wydajności procesów biznesowych jak również rozwiązania dedykowane użytkownikom prywatnym.  Materiały, szkolenia i prezentacje przedstawione na Xperience Efficiency 2013 dostępne są również na stronie www.schneider-electric.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2014-12-17 | 15:40

Audyt energetyczny w gospodarstwie rolnym

Gospodarstwa rolne zużywają energię w dwóch obszarach: na cele bytowe, np. oświetlenie, ogrzanie pomieszczeń mieszkalnych, zasilanie urządzeń RTV i AGD oraz na cele rolnicze, np. ogrzanie chlewni, czy szklarni, zasilenie maszyn
Energetyka Grodno S.A. w międzynarodowej grupie hurtowni Fegime
2014-12-11 | 01:00

Grodno S.A. w międzynarodowej grupie hurtowni Fegime

Spółka Grodno S.A., jeden z czołowych polskich dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, dołączyła do elitarnej grupy branżowych
Energetyka Samorządy oszczędzają miliony złotych na zakupie taniej energii
2014-12-10 | 15:58

Samorządy oszczędzają miliony złotych na zakupie taniej energii

Konkurencja na rynku sprzedaży energii sprzyja oszczędnościom w sektorze publicznym. Pozwala im na stawianie restrykcyjnych wymagań w przetargach na zakup prądu lub paliwa gazowego.

Kalendarium

Psychologia

Konsument

Pod choinkę Polacy wolą dostać książkę niż pieniądze. Większość zostanie obdarowana kryminałem lub powieścią sensacyjną

Blisko połowa Polaków chciałaby pod choinką znaleźć książki. Tyle samo z nas po prezent wybierze się właśnie do księgarni – wynika z badań firmy Deloitte. Wybierając książkę na prezent, Polacy nie kupują swoich ulubionych autorów, szukają raczej nowości lub literackiej klasyki. Najchętniej kupowane pozycje to kryminały i powieści sensacyjne.

Przemysł spożywczy

Tegoroczny karp wyjątkowo tani. Ceny detaliczne poniżej kosztów produkcji

W tym sezonie producenci karpi się nie obłowią. Przed świętami Polacy na popularnego karpia wydadzą najmniej od lat. Ceny zaczynają się od 8-9 zł za kilogram w dyskontach i supermarketach, a kończą na kilkunastu złotych bezpośrednio od właścicieli łowisk i stawów hodowlanych. Niskie ceny odstraszają importerów z Czech, Litwy, Węgier, a nawet Chin.

Gospodarka

Minęła hossa na rynku dłużnych papierów skarbowych. W 2015 r. alternatywą bardziej ryzykowne obligacje korporacyjne

Rynek obligacji skarbowych w 2014 r. był wyjątkowo łaskawy dla inwestorów. Głównym powodem konflikt na Wschodzie, który skierował kapitał ku bezpiecznym aktywom. Jednak eksperci nie mają wątpliwości – w przyszłym roku na równie wysokie zarobki nie należy liczyć. Większe zyski mogą dać obligacje korporacyjne i samorządowe.

Handel

Jedna trzecia Polaków wyrzuca artykuły spożywcze. Najczęściej pieczywo, warzywa, owoce, wędliny, jogurty

Co trzeci Polaków przyznaje, że zdarza mu się wyrzucać żywność. Najczęściej są to produkty świeże: pieczywo, warzywa, wędliny, ale także produkty mleczne. Zjawisko to nasila się w okresie świątecznym, bo Polacy często kupują zbyt dużo i gotują za duże porcje. Nieznaczna zmiana nawyków zakupowych i konsumenckich może ograniczyć problem.