Komunikaty PR

Ruszyła IX edycja „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Fundacji GPW

2024-04-11  |  09:15
Biuro prasowe
Do pobrania materiał ( 0.05 MB )

Trwa rekrutacja do IX edycji programu „Go4Poland – Wybierz Polskę!” realizowanego przez Fundację GPW. Celem projektu jest wsparcie polskich studentów i absolwentów zagranicznych szkół wyższych w rozwinięciu kariery zawodowej w Polsce [1]. Udział w projekcie poleca aż 78% uczestników programu z lat ubiegłych. Dlaczego? To doświadczenie, które pozwala zyskać cenne kontakty i praktyczne kompetencje potrzebne przy wejściu na rynek pracy, trudne do zdobycia w innych warunkach. Pomaga podjąć jedną z ważniejszych decyzji, przed którymi stoją moi ludzie: jak ma wyglądać ich dalsza kariera zawodowa. Tego zdania jest przeszło 6 na 10 ankietowanych badania przeprowadzonego przez Fundację GPW, czyli uczestników „Go4Poland” [2]. 

„Go4Poland” – duże wsparcie i cenne doświadczenie

Zostać za granicą czy wracać do Polski? Część polskich studentów uczących się poza naszym krajem, jeszcze ma przed sobą podjęcie tej decyzji. Inni są zdecydowani, by rozpocząć pracę zawodową w Polsce, tylko potrzebują wsparcia, by zacząć. „Go4Poland” pomaga jednym i drugim i zdecydowanie spełnia swoje zadanie, bo blisko 63% uczestników projektu z lat ubiegłych przyznaje, że udział w programie pomógł im w podjęciu decyzji nt. dalszej kariery zawodowej. – „Skorzystałem z Letniej Szkoły, dzięki spotkaniom lepiej zrozumiałem, co chciałbym robić po studiach oraz, jaki kierunek będzie dla mnie odpowiedni”  tak komentuje udział w projekcie jeden z uczestników.

Co bardzo cieszy, blisko 8 na 10 (78%) ankietowanych poleciłoby udział w „Go4Poland” innym studentom. Dla nas to bardzo ważny wniosek, dowód na to, że program nie tylko spełnia nadrzędny cel, który został założony – wsparcie polskich studentów uczelni zagranicznych w starcie kariery w Polsce – ale również został dobrze zaprojektowany, jeżeli chodzi o agendę i przebieg. Wszystkie elementy projektu – staże oferowane przez Partnerów, program mentoringowy, Letnia Szkoła „Go4Poland” oraz konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”, która co roku wieńczy Program – zostały pozytywnie ocenione przez uczestników.  Przede wszystkim dlatego, że są nastawione na przekazywanie praktycznych wskazówek, gdy podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące kariery zawodowej, a także dają możliwość  czerpania wiedzy od cenionych ekspertów branżowych – komentuje Alina Bączar, Wiceprezes Fundacji GPW.

Od początku trwania Programu, aż 900 polskich studentów oraz absolwentów zagranicznych uczelni otrzymało możliwość wsparcia w wejściu na rynek pracy w Polsce. W tym roku do tej grupy dołączą kolejne osoby. Co na nie czeka?

Staże i praktyki w firmach, które budują polską gospodarkę oraz wsparcie Mentorów

„Skorzystałem z oferty stażowej, pracuje u tego pracodawcy ponad 3 lata”. To historia jednego z uczestników „Go4Poland”, przykład, że program „Go4Poland” realnie pomaga w starcie kariery zawodowej w polskich warunkach. Wyniki przeprowadzonego badania pokazują, że takie są oczekiwania uczestników Projektu. Koncentrują się one przede wszystkim na możliwości rozwoju kompetencji, zdobywaniu doświadczenia w konkretnej branży, realizacji odpowiedzialnych zadań oraz zaangażowaniu ze strony mentorów/opiekunów. Istotna jest możliwość uczestniczenia w realnych projektach, które przyczynią się do dalszego rozwoju zawodowego.

Osoby biorące udział w tegorocznej edycji programu, tak jak w latach ubiegłych, będą mieć okazję zdobywać wiedzę i doświadczenie podczas płatnych staży oferowanych przez Partnerów projektu, odbywających się w okresie letnim. W tym roku swoje oferty staży jako pierwsze przedstawiła GPW i z każdym tygodniem propozycji dla uczestników będzie przybywać. Wybór stażystów w dedykowanej rekrutacji odbędzie się w kwietniu.

„Go4Poland” to również Program Mentorski, czyli spotkania „1 na 1”, w których Mentor przekazuje studentowi (uczestnikowi) swoje know-how z danego obszaru, porady, których młody człowiek nie znajdzie w sieci.

 Spotkania z mentorami to ważny element projektu prowadzonego przez Fundację GPW i został bardzo dobrze oceniony i doceniony przez uczestników Programu. Za co? „Bezpośredni kontakt z osobami mającymi duże doświadczenie oraz stanowisko na rynkach finansowych oraz innych sektorach gospodarki”. Takie opinie pojawiały się w odpowiedziach – zaznacza Alina Bączar, Prezes Fundacji GPW. A jak dodaje Marta Dobrzyńska, koordynatorka programu „Go4Poland”: – Nasi Partnerzy są nastawieni na przekazywanie praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwolą odnaleźć się na polskim rynku pracy i zdefiniować przyszłą drogą zawodową. Uczestnicy chętnie korzystają z tej możliwości uzyskania wglądu w to, jak działa biznes w Polsce i zdobycia cennego doświadczenia, zanim na dobre rozpoczną pracę. 

W ubiegłych latach Partnerami programu były m.in. takie marki jak: GPW, EY, Erste Securities Polska S.A. Pekao, Citi Bank, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego, Biuro Informacji Kredytowej, Google, LOT, PZU, Tauron, NAVA, Orlen czy PGE.

Przedstawiciele Programu Go4Poland są stale obecni na największych europejskich wydarzeniach skupiających polskich studentów na zagranicznych uczelniach, takich jak Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Holandii czy LSE SU Polish Economic Forum. Fundacja GPW jest partnerem tych wydarzeń a wielu spośród organizatorów to byli uczestnicy Programu Go4Poland.

Letnia Szkoła „Go4Poland” i konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”

Od kilku lat znakiem rozpoznawczym programu jest również „Letnia Szkoła Go4Poland”, czyli 7 dni intensywnych warsztatów i spotkań z ekspertami z zakresu ekonomii, świata finansów i branż, w których działają Partnerzy projektu – przedstawicielami firm mających wpływ na zmiany i wydarzenia gospodarcze w Polsce.

Tradycyjnie, bieżącą edycję programu „Go4Polnad” zakończy wrześniowa Konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska”. Wystąpienia i spotkania ze specjalistami rynku kapitałowego, ekspertami z obszaru dyplomacji, komunikacji oraz biznesu to podsumowanie projektu, które każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Letnia Szkoła, Konferencja. Obie okazje pozwoliły poznać niesamowitych ludzi, oraz rozbudować wiedzę na bieżące tematy, nie tylko związane z giełdą. Dodatkowo, była to idealna okazja do udoskonalenia tzw. soft skills – to komentarz jednego z uczestników projektu.

Uczestnicy „Go4Poland” podkreślają, że udział w Programie, w Letniej Szkole i Konferencji, dał im możliwość nawiązania kontaktów zarówno ze swoimi rówieśnikami w podobnej sytuacji życiowej, jak i potencjalnymi pracodawcami – Partnerami projektu, zyskania cennych wskazówek i praktycznej wiedzy, niedostępnej w sieci czy w gotowych opracowaniach, co świadczy o dużej wartości projektu i jego realnym wsparciu młodych Polaków studiujących za granicą w rozwoju zawodowym i zachęcaniu ich do startu kariery Polsce –  komentuje Marta Dobrzyńska, koordynatorka programu „Go4Poland”.

_____________

Pełny harmonogram IX edycji programu „Go4Poland” oraz szczegółowe informacje dla Uczestników (także nt. rekrutacji) oraz Patronów znajdują się na stronie: www.go4poland.pl.

[1: Kierowany jest również do osób będących na wymianie studenckiej za granicą, studentów wywodzących się z Polonii oraz stypendystów Programu im. Generała W. Andersa. ] [2: Badanie Fundacji GPW przeprowadzone online w okresie październik 2023-styczeń 2024 wśród uczestników programu „Go4Poland”.]

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC kluczem do zrozumienia unijnych standardów ESG Biuro prasowe
2024-05-20 | 10:00

Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC kluczem do zrozumienia unijnych standardów ESG

Nowy kurs AICPA & CIMA i PwC pomoże specjalistom ds. rachunkowości i finansów wdrożyć unijne standardy sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju
Edukacja BRAK ZDJĘCIA
2024-05-14 | 01:00

Czy nauka języka angielskiego może być prosta i przyjemna?

Możliwości na rynku jest wiele – od standardowych zajęć szkolnych, dodatkowych zajęć stacjonarnych, po zajęcia online. Trudność jednak pojawia się w momencie wyboru – skąd wiedzieć, które zajęcia będą
Edukacja MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia
2024-05-09 | 12:15

MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia

Tylko 39 proc. menedżerów uważa, że wykładowcami w programach MBA powinna być kadra naukowa polskich uczelni. Zdecydowana większość widzi w tej roli konsultantów i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Komunikacja celów środowiskowych w centrum zainteresowania biznesu. Takich informacji coraz częściej szukają konsumenci

Z roku na rok coraz więcej firm kładzie nacisk na kwestie zrównoważonego rozwoju. Trend ten lata temu rozpoczęły przedsiębiorstwa świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, klimat i lokalne społeczności, w których funkcjonują. Obecnie coraz częściej katalizatorem napędzającym tego typu działania są wymagania konsumentów, którzy oczekują od firm takiej odpowiedzialności, a także coraz większa presja regulacyjna ze strony UE. Z każdym rokiem przybywa deklaracji biznesu dotyczących ograniczania emisji, dążenia do neutralności klimatycznej i nowych, prośrodowiskowych inicjatyw. – Teraz cała sztuka w tym, żeby te działania dobrze komunikować – mówi Aleksandra Majda, ekspertka ESG Impact Network i Agencji Go Green.

Bankowość

Przewodniczący KNF: Niepokoi nas ograniczone zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami. To wpływa na niski popyt na kredyty inwestycyjne

W I kwartale 2024 roku banki poprawiły wyniki, mimo że bazą porównawczą jest znakomity dla nich 2023 rok. Mają więc możliwości udzielania kredytów firmom na rozwój. Problemem jest jednak wstrzemięźliwa postawa samych przedsiębiorstw w zaciąganiu pożyczek inwestycyjnych oraz poszukiwaniu innych źródeł finansowania inwestycji. Bolączką polskiego rynku jest zwłaszcza słabość rynku kapitałowego, czyli finansowania poprzez giełdę.

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.