Komunikaty PR

Międzynarodowy sukces polskiej architektki!

2024-05-08  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz prezeska cenionej polskiej pracowni architektonicznej Tremend, zasiądzie w jury World Architecture Festival 2024. Polka znalazła się wśród reprezentantów tak uznanych pracowni jak Zaha Hadid Architects czy MAD Architects. Wcześniej pracownia Tremend dwukrotnie wyróżniona została podczas tego prestiżowego wydarzenia, m.in. za spektakularny projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

World Architecture Festival to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych, które co roku przyciąga międzynarodową społeczność architektów i projektantów. Od ponad dekady jednym ze stałych elementów WAF są nagrody wręczane najbardziej spektakularnym projektom i realizacjom z całego świata. Tym, co wyróżnia World Architecture Festival Awards na tle innych licznych nagród przyznawanych w dziedzinie architektury, jest element prezentacji konkursowej wszystkich finałowych prac na żywo przed panelem jurorskim podczas kilkudniowego wydarzenia. Podczas posiedzenia jury prezentowane są tym samym projekty z kilkudziesięciu różnych kategorii obejmujących np. budynki mieszkalne, komercyjne i użyteczności publicznej, przestrzeń miejską czy krajobraz. Rzetelna ocena prac i ekspercki feedback stanowią o prestiżu  nagrody i sprawiają, że jest ona jednym z bardziej pożądanych i rozpoznawalnych wyróżnień w branży.

Tym razem w międzynarodowym gronie ekspertów World Architecture Festival zasiądzie także reprezentantka Polski – architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezeska pracowni Tremend. Autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych projektów wnętrz przestrzeni komercyjnych zrealizowanych w kraju oraz zagranicą znalazła się w jury razem z takimi osobistościami jak David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola, dyrektorka pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich latach w skład jury konkursowego weszły  również takie nazwiska jak David Chipperfield czy Norman Foster.

Zaproszenie polskiej architektki do jury jest wynikiem uznania przez międzynarodową społeczność dotychczasowego dorobku pracowni Magdaleny Federowicz-Boule. W ostatnich latach bowiem projekty pracowni Tremend zostały dwukrotnie wyróżnione na WAF. W 2019 r. podczas World Architecture Festival w Amsterdamie zespół pod kierownictwem Polki dostał się do w finału konkursu za koncepcję Dworca Metropolitarnego w Lublinie w kategorii Infrastruktura. Jury doceniło wtedy szereg zaplanowanych w projekcie proekologicznych rozwiązań, wpływających na jego efektywność i realnie minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne. W 2023 r. na World Architecture Festiwal w Singapurze realizacja pracowni Tremend zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii INSIDE – hotele. Jury urzekły wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments, które przenoszą gości w czasie do dwudziestowiecznej Warszawy, snując sentymentalną i pełną niespodzianek opowieść.

„Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury” – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Tegoroczny World Architecture Festival 2024 odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Marina Bay Sands Singapurze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Unikalne mieszkania pokazowe od MOOVIN Interiors Biuro prasowe
2024-05-20 | 13:50

Unikalne mieszkania pokazowe od MOOVIN Interiors

W samym sercu Warszawy, gdzie elegancja architektury mieszka obok pulsującego życia metropolii, MOOVIN Interiors odsłania tajniki swojej autorskiej inicjatywy. To nie tylko zwykła pracownia
Nieruchomości Czy limity ceny m kw. mają sens w programie Kredyt mieszkaniowy #naStart?
2024-05-20 | 13:00

Czy limity ceny m kw. mają sens w programie Kredyt mieszkaniowy #naStart?

Wciąż nie wiadomo, kiedy w ofercie banków pojawi się  „Kredyt mieszkaniowy #naStart”. Z uwagi na ryzyko wzrostu cen mieszkań, rząd rozważa wprowadzenie limitów
Nieruchomości House of Skills i e-learning.pl na dłużej w warszawskim Bolero Office Point 1
2024-05-20 | 09:00

House of Skills i e-learning.pl na dłużej w warszawskim Bolero Office Point 1

Konsorcjum doradczo-szkoleniowe, właściciel marek House of Skills oraz e-learning.pl, jedna z największych i najdłużej działających na polskim rynku firm szkoleniowo-doradczych,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Komunikacja celów środowiskowych w centrum zainteresowania biznesu. Takich informacji coraz częściej szukają konsumenci

Z roku na rok coraz więcej firm kładzie nacisk na kwestie zrównoważonego rozwoju. Trend ten lata temu rozpoczęły przedsiębiorstwa świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, klimat i lokalne społeczności, w których funkcjonują. Obecnie coraz częściej katalizatorem napędzającym tego typu działania są wymagania konsumentów, którzy oczekują od firm takiej odpowiedzialności, a także coraz większa presja regulacyjna ze strony UE. Z każdym rokiem przybywa deklaracji biznesu dotyczących ograniczania emisji, dążenia do neutralności klimatycznej i nowych, prośrodowiskowych inicjatyw. – Teraz cała sztuka w tym, żeby te działania dobrze komunikować – mówi Aleksandra Majda, ekspertka ESG Impact Network i Agencji Go Green.

Bankowość

Przewodniczący KNF: Niepokoi nas ograniczone zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami. To wpływa na niski popyt na kredyty inwestycyjne

W I kwartale 2024 roku banki poprawiły wyniki, mimo że bazą porównawczą jest znakomity dla nich 2023 rok. Mają więc możliwości udzielania kredytów firmom na rozwój. Problemem jest jednak wstrzemięźliwa postawa samych przedsiębiorstw w zaciąganiu pożyczek inwestycyjnych oraz poszukiwaniu innych źródeł finansowania inwestycji. Bolączką polskiego rynku jest zwłaszcza słabość rynku kapitałowego, czyli finansowania poprzez giełdę.

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.