Komunikaty PR

Nowe horyzonty w ubezpieczeniach – śniadanie pod chmurą

2024-04-30  |  01:00

W hotelu Crowne Plaza Warsaw The HUB 24 kwietnia 2024 odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które rzuca nowe światło na przyszłość branży ubezpieczeniowej. Spotkanie pt. „Data-driven organisation: Droga ubezpieczyciela do chmury” zgromadziło czołowych polskich ekspertów z sektora nowych technologii i ubezpieczeń, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat wykorzystania danych i technologii chmurowych.

Wydarzenie, zorganizowane przez Britenet we współpracy z Gazetą Ubezpieczeniową, stało się platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń między specjalistami z branży ubezpieczeń i nowych technologii. Uczestnicy dyskutowali o najnowszych trendach oraz dzielili się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi m.in. implementacji rozwiązań chmurowych, które są szczególnie istotne dla sektora.

Liderzy ubezpieczeń i technologii na wspólnym forum

Celem spotkania było zebranie w jednym miejscu kluczowych ekspertów z dziedziny ubezpieczeń i technologii, aby mogli wymienić się cennymi doświadczeniami zdobytymi w obliczu licznych wyzwań. Była to również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz poszerzenia wiedzy na temat rozwiązań chmurowych. Obecność grona przedstawicieli renomowanych firm, takich jak LINK4, Beesafe, ERGO Hestia, Britenet oraz Microsoft, stanowiła imponujący sukces wydarzenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich napięte grafiki zawodowe.

Ekspertyza w akcji

Prezentacje przedstawicieli firm wykazały znaczący poziom ekspertyzy i zaangażowania w branżę ubezpieczeniową. Łukasz Michalczyk, dyrektor Pionu Analityki i Zarządzania Danymi w LINK4, nie tylko przedstawił skomplikowaną terminologię techniczną, ale również zaprezentował, w jaki sposób zaawansowane narzędzia technologiczne są wykorzystywane do usprawnienia procesów w LINK4. Dodatkowo szczegółowo omówił rozwój infrastruktury chmurowej oraz przyszłe wyzwania, które stoją przed organizacją.

Wyzwanie, ale również przewaga rynkowa

Eksperci podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi stosowania technologii chmurowej w branży, omawiając wyzwania, które napotkali. Jak podkreślało wielu z nich, posiadanie chmury obliczeniowej w portfolio technologicznym daje firmom znaczną przewagę rynkową nad konkurentami, którzy nie korzystają z takich rozwiązań. Umożliwia to efektywniejszą optymalizację kluczowych parametrów biznesowych w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. W nadchodzących latach chmura obliczeniowa z pewnością zdominuje kształtowanie przewag konkurencyjnychstwierdził Marcin Grabowski, Head of IT w Beesafe.

"Trzej Muszkieterowie" chmury

Podczas Śniadania Ubezpieczeniowego przedstawiciele ERGO Hestii podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat wdrażania rozwiązań chmurowych oraz budowania wewnętrznych zespołów IT. W swoich prezentacjach zwrócili uwagę na korzyści płynące z rezygnacji z usług zewnętrznych dostawców na rzecz rozwijania kompetencji wewnętrznych. Zdobyte w ten sposób doświadczenie i umiejętności okazały się kluczowe dla dalszego rozwoju firmy w obszarze IT. Podkreślili również, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek implementacji kluczowa jest dojrzałość organizacyjna przedsiębiorstwa oraz dokładne zdefiniowanie potrzeb. Chmura jest fantastyczna, ale wymaga solidnego przygotowania. – wspomniał Łukasz Białous, kierownik zespołu projektowego w Departamencie IT ERGO Hestia.

Fundamentalne pytania – klucz do sukcesu

Żyjemy w świecie, w którym trzeba wybierać — zaznaczał z kolei podczas swojego wystąpienia Łukasz Nienartowicz, Head of Business Intelligence w firmie Britenet. Prezentując kluczowe pytania, przedstawił on strategiczne decyzje, które musi podjąć przedsiębiorstwo planujące wdrożenie technologii chmurowej. "Kto będzie odpowiedzialny za budowę chmury? Czy powierzymy to zadanie zewnętrznemu dostawcy czy też zbudujemy kompetencje wewnętrzne?", "Jakie metody zostaną zastosowane podczas implementacji?" oraz "Dlaczego decydujemy się na to rozwiązanie?" — te pytania są kluczowe dla określenia celów oraz uzasadnienia wyboru chmury. Nienartowicz podkreślił, jak istotne jest postawienie sobie tych fundamentalnych pytań przed rozpoczęciem wdrożenia, aby odpowiednio przygotować organizację na nadchodzące zmiany.

Chmura w ubezpieczeniach ma się dobrze

Jacek Barańczuk, ekspert ds. Cloud Scale Analytics w Microsoft, zakończył serię prezentacji, dzieląc się przemyśleniami na temat potencjału danych, eksploracji nowych modeli biznesowych, wyzwań w branży oraz analizy nowych zachowań klientów. Podkreślił niezaprzeczalnie wysoki poziom rozwoju technologii chmurowej w branży ubezpieczeniowej. Branża ubezpieczeniowa osiągnęła znaczące postępy w zakresie technologii chmurowej, co zostało wyraźnie podkreślone we wcześniejszych prelekcjach. Gratuluję tych osiągnięć! – zaznaczył Jacek Barańczuk, Cloud Scale Analytics w Microsoft.

Jednym z głównych celów Śniadania Ubezpieczeniowego, organizowanego przez Britenet i Gazetę Ubezpieczeniową, była wymiana doświadczeń i rozwijanie dyskusji. Z tego powodu, po każdym panelu odbywała się sesja pytań, co wzbogaciło wydarzenie o wiele wartościowych wniosków. Każdy z panelistów wyraźnie potwierdził w swoim wystąpieniu, przedstawiając przykłady wdrożeń i osiągnięte sukcesy, że technologia chmurowa stała się już rzeczywistością w branży ubezpieczeniowej. Britenet oraz Gazeta Ubezpieczeniowa zapowiedziały kontynuację współpracy na rzecz wspierania innowacji i rozwoju branży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Beata Grott nowym Dyrektorem Balcia Insurance w Polsce Biuro prasowe
2024-05-09 | 01:00

Beata Grott nowym Dyrektorem Balcia Insurance w Polsce

Beata Grott objęła funkcję dyrektora polskiego oddziału Balcia Insurance, zastępując Jana Pijewskiego, który pełnił tę rolę przez ostatnie lata. Będzie odpowiadać za dalszy
Ubezpieczenia W majówkę rośnie odsetek pijanych sprawców wypadków…
2024-04-30 | 09:30

W majówkę rośnie odsetek pijanych sprawców wypadków…

W 2023 r. policja zatrzymała w czasie długiego weekendu majowego 1840 nietrzeźwych kierowców – podaje Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji (BRD KGP). Z
Ubezpieczenia Allianz Partners notuje rekordowe wyniki za 2023 rok
2024-04-24 | 12:00

Allianz Partners notuje rekordowe wyniki za 2023 rok

Kluczowe dane: Przychody w 2023 r.: 9,3 mld euro (+13% w porównaniu do 2022 r.) Zysk operacyjny: 301,2 mln euro (+5,8% w porównaniu do 2022 r.) Wskaźnik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Komunikacja celów środowiskowych w centrum zainteresowania biznesu. Takich informacji coraz częściej szukają konsumenci

Z roku na rok coraz więcej firm kładzie nacisk na kwestie zrównoważonego rozwoju. Trend ten lata temu rozpoczęły przedsiębiorstwa świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, klimat i lokalne społeczności, w których funkcjonują. Obecnie coraz częściej katalizatorem napędzającym tego typu działania są wymagania konsumentów, którzy oczekują od firm takiej odpowiedzialności, a także coraz większa presja regulacyjna ze strony UE. Z każdym rokiem przybywa deklaracji biznesu dotyczących ograniczania emisji, dążenia do neutralności klimatycznej i nowych, prośrodowiskowych inicjatyw. – Teraz cała sztuka w tym, żeby te działania dobrze komunikować – mówi Aleksandra Majda, ekspertka ESG Impact Network i Agencji Go Green.

Bankowość

Przewodniczący KNF: Niepokoi nas ograniczone zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami. To wpływa na niski popyt na kredyty inwestycyjne

W I kwartale 2024 roku banki poprawiły wyniki, mimo że bazą porównawczą jest znakomity dla nich 2023 rok. Mają więc możliwości udzielania kredytów firmom na rozwój. Problemem jest jednak wstrzemięźliwa postawa samych przedsiębiorstw w zaciąganiu pożyczek inwestycyjnych oraz poszukiwaniu innych źródeł finansowania inwestycji. Bolączką polskiego rynku jest zwłaszcza słabość rynku kapitałowego, czyli finansowania poprzez giełdę.

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.